Chemia GIM KL 3. Podręcznik Świat chemii 2017

Wysyłka w
Produkt niedostępny
Nasza cena: 25,28 zł 30,10 zł Taniej o: 16%

Produkt niedostępny

Część 3. podręcznika Świat chemii jest poświęcona związkom węgla: węglowodorom, pochodnym węglowodorów i substancjom o znaczeniu biologicznym.

W podręczniku zaproponowano wiele doświadczeń, w tym również doświadczenia do wykonania przez uczniów w domu. Dzięki temu uczeń kształci umiejętności praktyczne.

Treść podręcznika jest podzielona na działy, w których znajdują się stałe elementy.

Graficzne wprowadzenie ma zainteresować materiałem omawianym w dziale.
Część główna tematu została podzielona na krótkie fragmenty, rozpoczynające się pytaniem. Temat jest ilustrowany schematami i zdjęciami doświadczeń chemicznych.
Podsumowanie zawiera definicje nowych pojęć.
Na końcu każdego z tematów pod hasłem Sprawdź, czy wiesz i rozumiesz znajdują się pytania i zadania służące zbadaniu, w jakim stopniu uczeń zrozumiał omawiany w tekście problem.
Pod hasłem Dowiedz się więcej zamieszczono pytania i polecenia zachęcające do wyszukiwania wiadomości, które w istotny sposób poszerzą wiedzę ucznia na temat otaczającego go świata.
Domowe laboratorium zawiera propozycję prostych eksperymentów, które uczeń może wykonać w domu za pomocą przedmiotów codziennego użytku, oczywiście po uzyskaniu zgody rodziców.
Krótkie, ciekawe artykuły Czy wiesz, że… z dziedziny ekologii, historii chemii i jej zastosowań mają zainteresować i skłonić do poszukiwania dodatkowych informacji.
Bogato ilustrowane, zwięzłe Podsumowanie na koniec działu pomaga uporządkować i utrwalić zdobytą wiedzę, w myśl łacińskiej sentencji repetitio est mater studiorum (powtarzanie jest matką wiedzy).
Test wyboru pod hasłem Sprawdź się składa się z pytań testowych jednokrotnego wyboru (odpowiedzi znajdują się na końcu podręcznika). Rozwiązanie go pozwala uczniowi dokonać samooceny przed sprawdzianem.
Wprawki egzaminacyjne zawierają zadania sprawdzające opanowanie wiadomości i umiejętności z kolejnych punktów podstawy programowej. Nie dotyczą one zagadnień omawianych jedynie w danym rozdziale, lecz pozwalają wracać do wcześniejszych tematów.
Podsumowanie wiedzy to graficzne przypomnienie wiadomości od początku nauki chemii. Zawiera również blok zadań Sprawdź się na koniec gimnazjum. W jego skład wchodzą test oraz trzy zestawy zadań, które mają na celu sprawdzenie wiadomości i umiejętności zdobytych od początku nauki chemii.
Doświadczenia, które należy zobaczyć to zestawienie wszystkich eksperymentów do przeprowadzenia, które są zalecane w myśl podstawy programowej.
Zobacz produkty kupowane razem
Szczegóły

Pokaż więcej

  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788302164446
Podobne do Chemia GIM KL 3. Podręcznik Świat chemii 2017