Ciekawa chemia Podręcznik część 3 + CD

Wysyłka w
Produkt niedostępny
Nasza cena: 27,88 zł 29,40 zł Taniej o: 5%

Produkt niedostępny

Publikacja ta jest kontynuacją części pierwszej i drugiej podręcznika. Materiał w niej zawarty dotyczy chemii organicznej, który zgrupowano w działach tematycznych:
10. Węglowodory
11. Pochodne węglowodorów
12. Związki organiczne w żywności
13. Włókna i tworzywa
14. Kompendium wiedzy.

Podręcznik został opracowany w taki sposób, że każdy z działów podzielono na rozdziały kończące się krótkim podsumowaniem i propozycją pracy domowej. Tematy rozdziałów mogą być tematami lekcji i podano je w formie pytań, na które odpowiedź znajduje się w danym rozdziale. Działy zamyka lista poznanych pojęć, podsumowanie wiedzy przedstawione najczęściej w postaci tabel bądź schematów oraz test. Kompendium wiedzy stanowi bardzo zwięźle przedstawiony materiał przydatny do szybkich powtórek.

Książka jest bogato ilustrowana: na uwagę zasługują m.in. zdjęcia doświadczeń i zdjęcia nawiązujące do wszechobecności chemii w życiu codziennym. Graficznie wyróżniono m.in. teksty ważne - do zapamiętania, a także rozszerzające - dla zainteresowanych, zaś piktogramem płyty CD przy danych treściach zasygnalizowano, że warto z niej skorzystać.
Bogaty i ciekawy program komputerowy zamieszczony na płycie pomoże w lepszym zrozumieniu i utrwaleniu zagadnień poznanych na lekcjach chemii, a także w przeprowadzeniu samokontroli.
Z częścią trzecią podręcznika jest skorelowany jeden zeszyt ćwiczeń.
Zobacz produkty kupowane razem
Szczegóły

Pokaż więcej

  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 46761101814KS