Outlet

Przygotowanie do aplikacji prawniczych Tom 1 Outlet

Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Ilość stron
430
Wydawnictwo
Nasza cena: 90,30 zł

Opis
Opracowanie składa się z trzech części: testów, odpowiedzi do testów oraz kazusów.
Przygotowanie do aplikacji prawniczych. Testy i kazusy. Tom I obejmuje tematykę:
prawa konstytucyjnego (wraz z ustawami regulującymi ustrój samorządów prawniczych),
prawa międzynarodowego publicznego,
prawa UE,
prawa karnego (materialnego, procesowego, wykonawczego).
Testy opierają się na brzmieniu przepisów. Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa spośród trzech wariantów odpowiedzi. Pytania często nie odpowiadają dosłownemu brzmieniu przepisu, ale stanowią ich modyfikację, np. zadane od końca, dotyczące tylko części wielozdaniowego przepisu.
Autorzy, w ślad za zmianami zasad naboru na aplikację sędziowską oraz aplikację prokuratorską, zdecydowali się na przygotowanie trzech wariantów. Ujednolicenie możliwych do wyboru odpowiedzi pozwala przygotowywać się do egzaminów wstępnych na wszystkie aplikacje prawnicze.
Zaraz za pytaniami testowymi zamieszczono odpowiedzi do nich. Odpowiedzi skonstruowane są na zasadzie: numer pytania, odpowiedź, podstawa prawna.
Kazusy znajdują swoje źródło w orzecznictwie. Niejednokrotnie należy skorzystać z kilku orzeczeń celem określenia linii orzeczniczej służącej rozwiązaniu problemu. W każdym z kazusów pierwsze pytanie jest teoretyczne - ma służyć wprowadzeniu w problematykę doktrynalną. Kolejne pytania zmierzają do udzielenia odpowiedzi na problem sformułowany w kazusie. Ostatnie z poleceń nakazuje przygotowanie projektu pisma procesowego, orzeczenia lub opinii prawnej celem przygotowania studentów i innych osób rozwiązujących kazusy do stosowania prawa.
Przy kazusach nie są formułowane odpowiedzi. Wskazuje się jednak na niezbędne dla rozwiązania kazusu - orzeczenia sądów i organów administracji, opracowania monograficzne lub artykułu w naukowych czasopismach prawniczych. Lektura wskazanych pozycji pozwala uzyskać odpowiedź na pytanie sformułowane w kazusie. Dla celów przygotowania pism procesowych wskazuje się na przepisy prawa znajdujące zastosowanie w danym przypadku, np. dla przypomnienia i utrwalenia elementów decyzji administracyjnych czy wymogów pisma procesowego w postępowaniu cywilnym.
Zobacz produkty kupowane razem
Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Justyna Michalska
 • Ilość stron: 430
 • Oprawa: Miękka
 • Seria Aplikacje Prawnicze
 • Wydawnictwo C.H. Beck
 • Stan: końcówka nakładu, książki są nowe, ale niepełnowartościowe (mogą posiadać zażółknięcia, drobne zagięcia, itp.), mogą nie posiadać dodatków takich jak płyty CD, płyty DVD, mazaki, długopisy, naklejki i inne drobne elementy.
 • Model: 978838158249033
 • EAN: 978838158249033
 • ISBN: 9788381582490
 • Język: polski
 • Wymiary: 16.5x24.0x2.3 cm
Podobne do Przygotowanie do aplikacji prawniczych Tom 1