Wydawnictwo Biomedica

Biomedica to wydawnictwo, które skupia się na przygotowywaniu materiałów pomocnych w nauce na każdym szczeblu nauczania. W jego ofercie pojawiają się więc zbiory zadań przygotowujące do poszczególnych egzaminów, w tym do matury z dziedzin, takich jak biologia i chemia.

Wśród autorów wydawnictwa Biomedica lekarze, magistrzy farmacji, a także absolwenci chemii i wydziału lekarskiego. Nie brakuje także egzaminatorów specjalizujących się w jednej z wcześniej wspomnianych dziedzin.

Dla najmłodszych uczniów, uczęszczających do podstawówki, w przygotowaniu są zbiory zadań "Egzamin ósmoklasisty". Dzięki nim będą oni w stanie przygotować się do pierwszego poważnego egzaminu w swoim życiu i poznać lepiej jego formułę. Ćwiczenia pomogą im zdobyć wiedzę i opanować te zagadnienia, których nie są jeszcze pewni.

Największą popularnością cieszą się jednak zbiory zadań dla starszych uczniów przygotowujące do matury w kolejnych latach. Zwykle składają się one z kilku tomów, a poszczególne zadania są uporządkowane zgodnie z działami. Do wszystkich zadań są podane odpowiedzi. Zakres uwzględnia podstawę programową dla liceum ogólnokształcącego z przedmiotów: biologia i chemia. Co istotne, każdy dział poprzedza obszerne repetytorium, które bazuje na wiedzy lekarzy-praktyków, biologów i chemików, a także cenionych pozycjach akademickich. Książki zawierają również arkusze maturalne CKE z wcześniejszych lat.

Biomedica ma także dla maturzystów zbiory próbnych arkuszy maturalnych z biologii i chemii, zatytułowane "Biologia na cito" oraz "Chemia na cito".